Atrakcje

Władysławowo – nadmorski ośrodek turystyczny położony u nasady Półwyspu Helskiego, otoczony wodami Bałtyku i Zatoki Gdańskiej(34km od Helu i Gdyni).

 

Tu czekają na Ciebie piękne i czyste plaże, otwarta przestrzeń morza, przesycone jodem powietrze, romantyczne zachody słońca, dyskoteki na plaży…

to właśnie stanowi niepowtarzalną atmosferę wakacyjnego Władysławowa.Także wyjątkowe położenie i przyroda Nadmorskiego Parku Krajobrazowego przyciągają tłumy turystów. 

Nowo powstałe ścieżki rowerowe z Władysławowa aż na Hel mogą zapewnić aktywny wypoczynek i dodatkową atrakcję

wladyslawowo

Lemon Aquapark

To najlepsza nowa oferta rekreacyjno-restauracyjno-rozrywkowa na całym Półwyspie Helskim. Otwarty w 2013 roku duży, nowoczesny Aquapark zadowoli wszystkich miłośników wodnych szaleństw.

Lemon Park oferuje baseny o łącznej pow. 900m2 w tym dwa baseny dla dzieci o pow. 50m2 z wodą podgrzewaną do 30C. Wśród atrakcji znajdziecie zjeżdzalnie wodne o zróżnicowanym poziomie adrenaliny, dla dzieci oraz dorosłych, których długość ślizgu wynosi od 7m do 50m. Dmuchane atrakcje dla najmłodszych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Centralny Ośrodek Sportu, Ośrodek Przygotowań Olimpijskich CETNIEWO

kompleks obiektów sportowych, położonych w pięknym miejscu nad samym morzem. W Ośrodku można znaleźć gabinety odnowy biologicznej, gabinety rehabilitacyjne, kriokomorę, gabinety masażu, solarium, salon kosmetyczny, krytą pływalnię, jacuzzi, sauny suchą i parową, hale sportowe, siłownię, night club, kawiarenkę internetową i wiele innych atrakcji.

800px-OPO_Cetniewo_-_od_Zeromskiego

 

Wszystkie atrakcję w cenie biletu wstępu. 

Ocean Park

Ocean Park uczy, bawi, zachwyca. 

Tu obejrzysz ekspozycję największych ryb i ssaków, jakie zamieszkują morza i oceany. Profesjonalni przewodnicy podzielą się ciekawymi informacjami o prezentowanych okazach.

Spędzisz wspaniałe chwile na największym w okolicy parku zabaw. Spróbujesz swoich sił  na ściance wspinaczkowej i salonie gier. Zregenerujesz siły przy największej wodnej kaskadzie w Polsce. A siły odzyskasz kosztując przepysznych przekąsek, napojów i lodów.

 

ocean-park-we-wladyslawowie-82-1-1346228157

 

Dom "Do góry nogami"

Wizyta w domu do góry nogami zapada na długo w pamięci i sprawia, że na twarzach nawet najpoważniejszych osób pojawia się szeroki usmiech. Trudno w nim utrzymać równowagę i przyjąć pozycję wyprostowaną. Wyposażenie przymocowane jest do sufitu. Super zabawa dla dużych i małych !!

DSC_0634 (2)_fhdr

 

Muzeum motyli

Zostało otwarte we Władysławowie w 2000 roku przez Tomasza Falkiewicza. Jego siedziba znajduje się w Domu Rybaka w wieży widokowej. W swojej kolekcji muzeum posiada zbiór ponad 1400 motyli i 1000 owadów z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie.

Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie do dnia dzisiejszego przetrwały dwie wojny światowe.Na wystawie można zapoznać się z najciekawszymi okazami występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świata motyli.
 

9e2d3a2706_thmb800_28581_104868189558094_100001047417976_46362_8215377_n_jpg

 

Hallerówka

Centrum Pamięci Generała Józefa Hallera i Jego Żołnierzy – tzw. „Hallerówka” – drewniany budynek z lat 20-tych, w którym gen. Haller wraz z rodziną spędzał przed wojną wakacje. Od 1990 roku można tu zwiedzić niewielką ekspozycję poświęconą generałowi i zobaczyć pamiątki po nim, pieczołowicie gromadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Hallera.

thhthttht

 

 

Aleja Gwiazd Sportu

Jedyne miejsce w Polsce, gdzie możemy podziwiać mosiężne gwiazdy upamiętniające sylwetki znanych sportowców. 

Do tej pory w Alei znalazły swoje gwiazdy takich znanych osób, jak m.in. Feliks Stamm, Kazimierz Deyna, Waldemar Legień, Robert Korzeniowski. Irena Szewińska, Hubert Wagner, Ryszard Szurkowski, Leszek Drogosz, Jerzy Kulej, Jacek Wszoła, Dariusz Michalczewski, Sylwia Gruchała.

Podczas festiwalu organizowane są liczne imprezy towarzyszące, jak np. programy artystyczne z udziałem znanych wykonawców, pokazy sztucznych ogni, sadzenie okolicznościowych drzewek, mecze piłki nożnej, w których biorą udział znane postaci sportu.

wladyslawowo-aleja-gwiazd-sportu

 

Paralotnie

 

Rozległa łąka do startów i ćwiczeń w Chłapowie pomieści wszystkich chętnych wraz z osobami towarzyszącymi i gapiami (w sezonie jest ich sporo). Szeroki obszar noszenia ułatwiający wymijanie, pozwalający na uzyskanie przewyższenia do 200 m.

Dla niewprawnych dużo miejsca na plaży do lądowania. Klif ciągnie się na długości kilkunastu kilometrów i pozwala dolecieć z Chłapowa do Jastrzębiej Góry i z powrotem. Widok rozciągający się ponad przylądkiem Rozewie należy do tych, których nie zapomina się do końca życia.

1312_61

Port rybacki

Budowany w latach 1935 – 38, jeden z największych na Bałtyku. W 1952r. otrzymał urzędową nazwę Władysławowo, dla upamiętnienia fortu wojennego zbudowanego w XVII w. na polecenie króla Władysława IV. Port opasują dwa falochrony: wschodni oraz zachodni, w kształcie łuku (ponad 700 m), który spełnia także rolę mola spacerowego.

Położony nad otwartym morzem jest jednym z najważniejszych portów pod względem ilości wyładowywanej ryby, liczby obsługiwanych kutrów rybackich i wyposażenia. Dysponuje doskonałym zapleczem przetwórczym i chłodniczym dla przemysłu rybnego. Pełni również funkcję żeglarskiej mariny.

port-rybacki-wladyslawowo

 

To są tylko wybrane atrakcje. We Władysławowie jest ich o wiele więcej. Tutaj nie można się nudzić.

Serdecznie zapraszamy!!